Iris pallida / Florentina | Na sklade

Kosatec (Orris / Iris) absolute

Orris | 100% prírodný absolute

Doprava zadarmo zásielkovňa od 50 €
Balenie:5 ml|26.60 €
-+
Chcete kúpiť produkt o 35% lacnejšie? Viac informácií
2.66 VK
Za každý nákup získate vernostné kvapky (ďalej ako VK), pričom hodnota 1 VK predstavuje 10% zo zaplatenej sumy (s DPH). Napríklad za 50€ nákup dostanete od nás 5 VK. Pri ďalšom nákupe je hodnota 1 VK = 1 EUR. S VK môžete dokonca zaplatiť celý nákup (neplatí pre dopravné náklady).
Základné informácieBezpečné použitieDoplňujúce informácieOtázky

Popis

Tento absolút sa v aromaterapii nevyužíva, nemá natoľko prebádané účinky, ale v tradičnej medicíne si svoje uplatnennie našiel. Svoje miesto si vďaka vôni našiel v inom odvetví a to vo výrobe parfumov a vôní. Koreň sa musí sušiť minimálne 2 roky a častokrát aj 5-6 rokov, aby v ňom prebehli určité chemické procesy. Cena tohto absolútu sa môže značne medzi sebou líšiť  podľa kľúčovej zložky  irónu. 

Irón sa začne objavovať až v procese sušenia, po rokoch. Vďaka čomu sa cena šplhá skutočne vysoko. 1 tona čerstvých koreňov kosatca, po rokoch sušenia a drvenia vyprodukuje cca 2 kg absolútu. 

Vôňa absolútu je pomerne komplexná, pripomína fialky, hneď potom sa začnú objavovať tóny karamelu, sladkosti, masla a mliečnej čokolády. Po riedení sa objavia tóny sladkého drievka, orieškov a púdru. Vôňa je veľmi príjemná, teplá a romantická. 

Používa sa ako základ alebo fixatív v parfumoch, vylepšuje drevité vône a veľmi dobre si rozumie s väčšinou vôní. 

Ak si chcete vyskúšať vôňu pred kúpou, tak 3% tester absolútu v alkohole si môžete objednať tu.


Ako využiť  absolút z kosatca?
  • Inhalácia: Absolút z Kosatca je treba riediť pred použitím, je prílíš koncentrovaný. Odporúčame skôr na prípravu alkoholových osviežovačov vzduchu, parfumov, alebo tyčinkových difuzérovAbsolúty nie sú vhodné do elektrického difúzera v neriedenej forme. Môžete si pripraviť vonný olej tak, že pridáte absolút do neutrálneho oleja (napr. jojoba alebo MCT olej) o koncentrácii 3-10% a až ten použijete do aromalampy alebo difuzéra. Prípadne ak to výrobca difuzúra povoľuje, pripravte si alkholový extrakt  abosolút rozpustite v alkoholo o rovnakej koncentrácii ako olej a takto nakvapkajte do difuzéru. 

  • Lokálna aplikácia/masáž: Pridajte kvapku do nosného oleja na celotelovú romantickú masáž — vôňa je teplá a upokojujúca. 


Koreň kosatca sa musí sušiť 2-5 rokov, aby zo seba vydal to najlepšie. Je veľmi zaujímavé ako salíši od iných olejov získaných z koreňov, ani stopa po zemitosti. Len 'nálož' fialkových tónov so sladkosťou karamelu a mliečnej čokolády. Ale objavíte v ňom aj iné tóny. 


Právna doložka: Informácie o zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z odbornej literatúry, alebo na internete z domácich, či zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o pôsobení produtku a jeho liečivých účinkoch. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Akékoľvek použitie produktu na terapeutické účely konzultujte so svojim lekárom.
Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií.
OK