Absolute testery | Na sklade

Testery absolútov

Tester | 3% absolúty v alkohole

Doprava zadarmo zásielkovňa od 50 €
Balenie:Jazmín tester 4 ml|2.00 €
-+
Chcete kúpiť produkt o 35% lacnejšie? Viac informácií
0.20 VK
Za každý nákup získate vernostné kvapky (ďalej ako VK), pričom hodnota 1 VK predstavuje 10% zo zaplatenej sumy (s DPH). Napríklad za 50€ nákup dostanete od nás 5 VK. Pri ďalšom nákupe je hodnota 1 VK = 1 EUR. S VK môžete dokonca zaplatiť celý nákup (neplatí pre dopravné náklady).
Základné informácieOtázky

Popis

Vieme, že kvalitné absolúty nie su lacná záležitosť. Preto sme pre vás pripravili testery, ktoré vám viac napovedia o vôni jednotlivých produktov. Absolúty, alebo esenciálne oleje sú v kvalitnom parfumérskom liehu v koncentrácii 3%. Stačí si nad cenou testeru rozkliknúť možnosť s variantami. Na výber sú:

 • Jazmín BIO (Jasminum grandiflorum)  unikátny BIO absolute, s tým sa vie pochváliť, len pár firiem na celom svete. Sladučká a veľmi príjemná vôňa. 
 • Borónia (Boronia megastigma)  austrálsky endemický ker, ktorého kvety obsahujú šťavnaté ovocné tóny. Vysoko návyková.
 • Frangipani (Plumeria alba)  podmanivá, silno kvetová, euforická aróma.  
 • Modrý lotos (Nymphaea caerulea Sav.)  Rôzne kvetinové tóny sa prelínajú s exotikou, sladkosťou, trochou vanilky, fialiek, orgovánu, sviežou zeleňou, rosou, ružou, pudrom a akvatickým tónom  vysoko návyková aróma.
 • Ruža esenciálny olej BIO (Rosa damascena)  Klasika, ktorá vám okamžite po ovoňaní vyčarí úsmev na tvári. 
 • Kewra (Pandanus Odoratissimus)  V ázijských krajinách je to liečivá rastlina, jej vôňa je ťažšia kvetinová, pripomína Palmarosu a Ružu so zemitým tónom.
 • Osmant voňavý (Osmanthus fragrans)  Zrelé sladučké broskyne a marhule s medom s čerstvými zelenými podtónmi. 
 • Gardénia (Gardenia jasminoides)  Vôňa Gardénie je krásnou zmesou kvetových, jazmínových, sladkých tónov spolu s tropickým ovocím a štavnatosťou.
 • Vanilka BIO (Vanilla planifolia)  Organický absolút má hlbokú, sladkú a bohatú vôňu s tónmi karamelu. Vyzýva k relaxu, k uvoľneniu a prináša zmyselnosť.
 • Ibiškovec pižmový (Abelmoschus moschatus)  Jeho aróma je pomerne komplexná, sladká, orieškovo-koňaková, s tónmi tabaku, kože, fialiek a púdru. Jemná, ale vydrží veľmi dlho. 
 • Santalové drevo BIO (Santalum album) — je príbuzným našeho Santalového dreva z Novej Kaledónie, ale vôňu má viac drevitú a suchšiu, za to veľmi peknú. 
 • Kosatec — Orris / Iris (Iris pallida, Iris florentina) — pomerne komplexná, pripomína fialky, hneď potom sa začnú objavovať tóny karamelu, sladkosti, masla a mliečnej čokolády. Po riedení sa objavia tóny sladkého drievka, orieškov a púdru.
 • Ružový lotos (Nelumbo nucifera) — Sladké medové tóny sa miešajú s kvetinovými, krémovými, medovými, a kumarínovými. Jemný korenistý vrch sa mieša s bylinkovým a sviežim stredom, s troškou ovocia, zeme a púdru. Teplá a zároveň svieža vôňa sama o sebe.

Naše absolúty sú TOP kvalitné parfumárske ingrediencie, ktoré vďaka organickej ekxtrakcii neobsahujú hexán. Preto sa hodia na terapeutické účely, pre rôzne kozmetické výrobky, ale aj pre výrobu sviečok či parfumov, alebo osviežovačov vzduchu. 

Ako si vyrobiť parfum alebo osviežovač?
 • Najjednoduchšia možnosť je alkoholový parfum  stačí do našeho parfumárskeho alkholu (96%) pridať absolúty a esenciálne oleje, ktoré sa vám páčia a je to hotovo. Parfum obsahuje 15-30% vonných látok. Štandardný 40-50% alkohol nebude fungovať na väčšinu absolútov, nedajú sa dobre rozpustiť alebo tvoria zrazeniny a sedimenty. Samozrejme pozor na fototoxicitu. 

 • Osviečovač vzduchu pre domácnosť by nemal prekročiť 5%, pretože by bola vôňa príliš silná. Na osviežovač stačí 2-3% absolútu alebo esenciálneho oleja. Môžete ale aj nemusíte do výsledku pridať trošku vody. Pozor prílišné riedenie alkoholu vodou vám môže vyzrážať absolúty späť. Takýto osviečovač môžete použť do kúpeľne, na WC, na vankúše, sedačku, látky, záclony, koberce. 

 • Môžete vyskúšať vyrobiť aj olejový parfum kedy sa ako nosné médium používa stabilný olej neutrálnej vône ako napríklad frakcionovaný kokosový olej alebo jojobový. Tu sa koncetntrácia pohybuje niekde medzi 10-20% vonnej zložky (pozor však, niektoré oleje môžu byť už v takejto koncentrácii dráždivé). Táto verzia je však na zručnosť oveľa zložitejšia pretože niektoré absolúty sa v oleji rozpúšťajú ťažšie a treba olej zahriať aj absolút, alebo vzniká zákal. 

 • Existuje ešte aj tuhý parfum ten sa vyrába tak, že v oleji rozpustíte neutrálny vosk ako napríklad včelí alebo sójový a pridáte do neho absolúty a oleje vo fáze chladenia. Koncentrácia vonných látok cca 10-20%. Tiež náročnejší na výbavu aj zručnosti
Právna doložka: Informácie o zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z odbornej literatúry, alebo na internete z domácich, či zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o pôsobení produtku a jeho liečivých účinkoch. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Akékoľvek použitie produktu na terapeutické účely konzultujte so svojim lekárom.
Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií.
OK