Hamamelis virginiana | Na sklade

Hamamel virgínsky BIO kvetová voda

Witch hazel | Hydrolát bez konzervantov

Doprava zadarmo zásielkovňa od 50 €
Balenie:100 ml|11.90 €
-+
Chcete kúpiť produkt o 35% lacnejšie? Viac informácií
1.19 VK
Za každý nákup získate vernostné kvapky (ďalej ako VK), pričom hodnota 1 VK predstavuje 10% zo zaplatenej sumy (s DPH). Napríklad za 50€ nákup dostanete od nás 5 VK. Pri ďalšom nákupe je hodnota 1 VK = 1 EUR. S VK môžete dokonca zaplatiť celý nákup (neplatí pre dopravné náklady).
Základné informácieDoplňujúce informácieOtázky

Popis

Hamamel má krásnu medovú vôňu s drevnatým, sladkým nádychom, pripomína kombináciu zeleného a čierneho čaju. Teda aspoň ten náš, TOP kvalitný bez alkoholu. Pokiaľ hľadáte ideálne pleťové tonikum na problematickú pleť, ďalej už nehľadajte. 
  

Kedy použiť hydrolát z hamamelu?

  • Jeho protizápalové vlastnosti by sa dali prirovnať ku kortizolu, ale bez vedľajších účinkov. Eliminujte zápaly, začervenanie, vyrážky, akné, pľuzgiere,  štípance, či svrbenie. 
  • Silné adstringentné (sťahujúce) účinky môžu pomôcť pri varikóznych žilách, hemoroidoch, či rozšírených póroch.
  • Styptický efekt môžete využiť pri krvácaní z nosa či ranách, pričom neštípe. 
  • Antioxidačné vlastnosti zabraňujú starnutiu pleti a podporujú regeneračné procesy. 
  • Regeneruje poškodenú pokožku po steroidných mastiach a farmaceutických prípravkoch.
  • Redukuje opuchy. 
  • Upokojuje podráždené a zapálené hrdlo, skúste ako kloktadlo.
  • Použite ho ako podklad pod svoj obľúbený olej, či krém pre zlepšenie účinkov.

Brožúrka TERAPIA HYDROLÁTMI v PDF verzii k stiahnutiu  Ako, kedy a ktoré hydroláty použiť. 

Kvalita našich kvetových vôd

Certifikovaná BIO kvetová voda (hydrosól alebo hydrolát) potravinárskej kvality. Naše hydrosóly pochádzajú z BIO poľnohospodárskej produkcie a neobsahujú žiadne konzervanty, narozdiel od tých kozmetických. Odporúčame pre terapeutickú prax. Prečítajte si viac o nás a našej filozofii.


Kvetové vody si môžete objednať v 4 variantách 100, 250, 500 a 1000 ml. Rozprašovač (atomizér) na väčšie objemy nájdete v ponuke sklenených fliaš. Na dopyt vieme dodať aj väčšie množstvá ako 5, 10, 50 litrov a pod. 


Jeden z najsilnejších antioxidačných hydrolátov vôbec. Skvelý pomocník pri problematickej pleti, ale aj pri tej zrelej.


Ako kvetovú vodu z Hamamelu využiť?
  • Pleťové tonikum: hamamelový HY + ružový HY zmiešajte v pomere 1:1 a aplikujte na tvár, zbavuje pleť nečistôt a mastnoty, hojí akné, vyrážky, regeneruje. To všetko bez zbytočnej chémie. 

  • Sedací kúpeľ vhodný pri vaginálnej mykóze, nastrihnutí hrádze po pôrode alebo hemoroidoch - 1 šálku hamamelového HY + ½ šálky morskej soli na 5 l  vody (môžete pridať aj hydrolát z rumančeka kamilkového, či levandule). Nalejte do teplej vody do väčšej nádoby, kde si pohodlne sadnete a necháte pôsobiť 20-30 minút. 
Právna doložka: Informácie o zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z odbornej literatúry, alebo na internete z domácich, či zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o pôsobení produtku a jeho liečivých účinkoch. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Akékoľvek použitie produktu na terapeutické účely konzultujte so svojim lekárom.
Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií.
OK