Mentha piperita | Na sklade

Mäta pieporná BIO kvetová voda

Peppermint | Hydrolát bez konzervantov

Doprava zadarmo zásielkovňa od 50 €
Balenie:100 ml|9.90 €
-+
Chcete kúpiť produkt o 35% lacnejšie? Viac informácií
0.99 VK
Za každý nákup získate vernostné kvapky (ďalej ako VK), pričom hodnota 1 VK predstavuje 10% zo zaplatenej sumy (s DPH). Napríklad za 50€ nákup dostanete od nás 5 VK. Pri ďalšom nákupe je hodnota 1 VK = 1 EUR. S VK môžete dokonca zaplatiť celý nákup (neplatí pre dopravné náklady).
Základné informácieDoplňujúce informácieOtázky

Popis a účinky

Mäta má mentálne stimulačné účinky, a pôsobí povzbudzujúco, preto sa veľmi hodí ako ranný nápoj. Jeho koncentračné účinky na myseľ môžete oceniť či už pri učení, písaní, alebo hocičom čo vyžaduje sústredenú myseľ. 
 

Kedy použiť hydrolát z mäty piepornej?
 

  • Excelentné digestívum, je veľmi vhodný pri zápche, nafukovaní, pálení záhy, refluxe, či tráviacich problémoch spôsobených rôznymi príčinami. Oplatí sa vyskúšať aj v prípade Crohnovej choroby, kolitíde, alebo syndróme dráždivého čreva (ako používať hydrolát nájdete v herbári)
  • Funguje veľmi dobre ako čistič tráviaceho traktu, vďaka ohľaduplným antibakteriálnym a protiferementačným účinkom.
  • Trojtýždňový protokol zaručene spraví zázraky s pachnucim dychom a pri aknóznej pleti, pôsobí mierne detoxikačne na pečeň aj črevá (viac v herbári).
  • Hodí ako ranný nápoj, pretože pôsobí stimulačne. V kobinácii s rozmarýnom (ct cineol) dostanete náhradu za kávu. Ak potrebujete stimuláciu, skúste aj škoricový hydrolát, chutí fantasticky a dodáva energiu.
  • Prvá pomoc v prípade ťažkých, boľavých a unavených nôh po dlhej chôdzi. Pôsobí upokojujúco a osviežujúco.
  • Hodí sa pri štípancoch, podráždení, alergických reakciách, uštipnutí a hmyzu.

Prečítajte si kompletný terapeutický profil a naučte sa používať hydrolát správne.

   

Recepty
  • Ťažké akné — Spravte si trojtýždňový detoxikačný protokol, pričom ho podporte aspoň 2x za deň obkladmi z tohto hydrolátu, môžete použiť aj v kombinácii s inými hydrolátmi ako levanduľa, či hamamel. 

  • Sprej po opálení / spálení  ak chcete schladiť telo po opálení, jednoducho nastriekajte hydrosol na miesta, kde treba. Hojenie podporíte primiešaním hydrolátu z levadule.

Mätový hydrolát je veľmi chladivý a osviežujúci a môže pomôcť pri štípancoch a alergických reakciách. Je excelentné digestívum a pomáha pri rôznych tráviacich ťažkostiach. 


Kvalita našich kvetových vôd

Certifikovaná BIO kvetová voda (hydrosól alebo hydrolát) potravinárskej kvalit. Naše hydrosóly pochádzajú z BIO poľnohospodárskej produkcie a neobsahujú žiadne konzervanty, narozdiel od tých kozmetických. Odporúčame pre terapeutickú prax. Prečítajte si viac o nás a našej filozofii.

Kvetové vody si môžete objednať v 4 variantách 100, 250, 500 a 1000 ml. Rozprašovač (atomizér) na väčšie objemy nájdete v ponuke sklenených fliaš. Na dopyt vieme dodať aj väčšie množstvá ako 5, 10, 50 litrov a pod. 
Právna doložka: Informácie o zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z odbornej literatúry, alebo na internete z domácich, či zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o pôsobení produtku a jeho liečivých účinkoch. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Akékoľvek použitie produktu na terapeutické účely konzultujte so svojim lekárom.
Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií.
OK