Helichrysum italicum | Na sklade

Slamienka BIO kvetová voda

Immortelle | Hydrolát bez konzervantov

Doprava zadarmo zásielkovňa od 50 €
Balenie:100 ml|9.89 €
-+
Chcete kúpiť produkt o 35% lacnejšie? Viac informácií
0.99 VK
Za každý nákup získate vernostné kvapky (ďalej ako VK), pričom hodnota 1 VK predstavuje 10% zo zaplatenej sumy (s DPH). Napríklad za 50€ nákup dostanete od nás 5 VK. Pri ďalšom nákupe je hodnota 1 VK = 1 EUR. S VK môžete dokonca zaplatiť celý nákup (neplatí pre dopravné náklady).
Základné informácieDoplňujúce informácieOtázky

Popis a účinky

Slmamienka je známa ako kvet večnosti. Hydrolát sa vôňou značne líši od esenciálneho oleja z tejto rastlinky, no mnohé účinky zostali aj v ňom a predstavuje možno lacnejšiu alternatívu k drahocennému oleju. V našej ponuke nájdete exkluzívny hydrolát z Chorvátska, ktorý je vysokokoncentrovaný a teda veľmi účinný. 

Kedy použiť hydrolát zo slamienky?
 

 • Vďaka hojivým účinkom je osožný pri modrinách, podliatinách, zápaloch, poraneniach (aj pri tých starších), pôsobí protizápalovo a mierne analgeticky.
 • Skvelý pomocník pri každodennej starostlivosti o pleť  je protizápalový, upokojuje podráždenie a začervenanie pokožky. Ideálny pre všetky typy pleti. Stačí naniesť na pokožku ráno a večer.
 • V kombinácii s esenciálnym olejom, ktorý je pomerne drahý, pôsobí synergicky a zmenšuje jeho spotrebu. Čo sa vyplatí hlavne v prípadoch dlhodobejšieho liečenia (napr. zlomeniny).
 • Oplatí sa vyskúšať ako náhrada ústnej vody pri zapálených a ustupujúcich ďasnách, alebo pri extrakcii zubu. 
 • V kombinácii s cistusom ladanovým je vhodný vo forme výplachu na pomoc pri endometrióze, myómoch a bolestivej menštruácii.
 • Slamienka je veľmi vhodná pri starostlivosti o akékoľvek pooperačné rany, kde urýchľuje hojenie, zmenšuje modriny a redukuje svrbenie. Tiež sa hodí ju mať po ruke po tetovaní, či piercingu.

Prečítajte si kompletný terapeutický profil a naučte sa používať hydrolát správne.

  

Recepty
 • Po extrakcii zubu, problémy s ďasnami — Zrieďte hydrolát slamienky s vodou v pomere 1:1 alebo s niečím 'chutnejším' ako napríklad rumanček kamilkový a vyplachujte touto zmesou ústa 2x denne (1 PL). 

 • Na prerezávajúce zúbky — Zrieďte hydrolát s vodou v pomere 1:1 a natierajte ďasná, zmiernite tak podráždenie, svrbenie, infekcie, ale aj mrzutosť. Pridajte aj pár kvapiek do fľaše s vodou, kde zasa pomôže upokojiť hnačku. 

 • Na jazvy  HY slamienky + slamienkový esenciálny olej 1 -2 kv., EO šalvia lekárskej, kadidlo, myrha + šípkový olej.

  HY = hydrolát = kvetová voda  |  PL= polievková lyžica  |  EO= esenciálny olej

Hydrolát slamienky je podobne hojivý ako esenciálny olej, pričom spolu predstavujú skvelú synergiu, ktorú môžete použiť od čerstvých rán a škrabancov až po staré jazvy. 

Kvalita našich kvetových vôd

Certifikovaná BIO kvetová voda (hydrosól alebo hydrolát) potravinárskej kvalit. Naše hydrosóly pochádzajú z BIO poľnohospodárskej produkcie a neobsahujú žiadne konzervanty, narozdiel od tých kozmetických. Odporúčame pre terapeutickú prax. Prečítajte si viac o nás a našej filozofii.

Kvetové vody si môžete objednať v 4 variantách 100, 250, 500 a 1000 ml. Rozprašovač (atomizér) na väčšie objemy nájdete v ponuke sklenených fliaš. Na dopyt vieme dodať aj väčšie množstvá ako 5, 10, 50 litrov a pod. 
Právna doložka: Informácie o zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z odbornej literatúry, alebo na internete z domácich, či zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o pôsobení produtku a jeho liečivých účinkoch. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Akékoľvek použitie produktu na terapeutické účely konzultujte so svojim lekárom.
Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií.
OK