Argania spinosa | Na sklade

Argánový olej BIO

Argan oil | Tekuté zlato

Doprava zadarmo zásielkovňa od 50 €
Balenie:60 ml|13.90 €
-+
Chcete kúpiť produkt o 35% lacnejšie? Viac informácií
1.39 VK
Za každý nákup získate vernostné kvapky (ďalej ako VK), pričom hodnota 1 VK predstavuje 10% zo zaplatenej sumy (s DPH). Napríklad za 50€ nákup dostanete od nás 5 VK. Pri ďalšom nákupe je hodnota 1 VK = 1 EUR. S VK môžete dokonca zaplatiť celý nákup (neplatí pre dopravné náklady).
Základné informácieOtázky

Popis

Argánový olej sa často nazýva aj 'tekuté zlato z Maroka'. A právom. Jeho účinky sú známe prakticky stáročia a často sa používa ako prísada tej najluxusnejšej kozmetiky. Nič však nie je luxusnejšie ako olej samotný, čo ho robí tak skvelým?

Náš argánový olej je len čiastočne deodorizovaný, aby boli zachované všetky účinné látky v čo najväčšom množstve. Jeho vôňa pripomína oriešky, zrelé ovocie a zrelé olivy . 
 

Účinky argánového oleja

  • Má ľahučkú textúru, rýchlo sa vstrebáva a je vhodný na všetky typy pleti. Nepôsobí komedogénne.
  • Dlhodobo hydratuje, dodáva veľmi potrebné výživné látky, posiluje prirodzenú obrannú funkciu pokožky. 
  • Redukuje vrásky podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu v pokožke. Dodáva pokožke pestovaný vzhľad.
  • Antioxidanty prepožičiavajú oleju účinné anti-aging vlastnosti redukuje starecké škvrny, či nadmernú pigmentáciu.
  • Reguluje tvorbu séba hodí sa preto pri aknóznej a mastnej pleti. Neupcháva póry. Treba byť trpezlivý a olej používať dlhodobo, výsledky sa určite dostavia.
  • Je veľmi vhodným olejom pri akné, ekzémoch a psoriáze má protizápalové vlastnosti. 
  • Redukuje strie, jazvy dokonca celulitídu. Skombinujte ho so šípkovým olejom pre ešte lepší efekt. 
  • Úžasný olej na vlasy. Vlasom dodáva lesk bez mastnoty, dodáva im výživu a ochraňuje ich pred tepelom (fénovanie a pod.). Poradí si s lámaním vlasov, suchými a rozstrapkanými končekmi i lupinami, ktoré sú spôsobené suchou pokožkou hlavy.
  • Pri pravidelnom používaní krásne obnoví krehké a lámavé nechty. 


Kvalita našich olejov

Certifikovaný BIO a RAW olej potravinárskej kvality lisovaný za studena. Naše oleje pochádzajú z BIO poľnohospodárskej produkcie. Odporúčame pre terapeutickú a kozmetickú prax. Prečítajte si viac o nás a našej filozofii.

'Tekuté zlato' aj tak sa nazýva tento olej pôvodom z Maroka. Kúpou našeho BIO argánového oleja podporíte komunitu žien z juhu tejto krajiny, ktoré pre vás ručne nazbierali plody argánovníka.

 

Hlavné zložky argánového oleja:
43-49% kyselina olejová,
29-36% kyselina linolová,
11-15% kyselina palmitová,
4-7% kyselina stearová,
0,3-3% kyselina palmitolejova,
<0,5% kyselina arachidová,
<0,2 kyselina behénová,
<0,3 kyseliny linolénová a myristová,
ď
alej sú to najmä karotény, kokoferoly (vit. E), triterpénové alkoholy, fytosteroly. 

Potrebujete väčší objem? Ponúkame výhodné ceny pri odbere 1 liter a viac, pre masérov, wellness, kozmetické salóny, fyzioterapeutov a pod. Kontaktujte nás.

Právna doložka: Informácie o zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z odbornej literatúry, alebo na internete z domácich, či zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o pôsobení produtku a jeho liečivých účinkoch. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Akékoľvek použitie produktu na terapeutické účely konzultujte so svojim lekárom.
Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií.
OK