Psoralea Corylifolia | Na sklade

Babchi RAW olej

Babchi | RAW olej

Doprava zadarmo zásielkovňa od 50 €
Balenie:30 ml|13.30 €
-+
Chcete kúpiť produkt o 35% lacnejšie? Viac informácií
1.33 VK
Za každý nákup získate vernostné kvapky (ďalej ako VK), pričom hodnota 1 VK predstavuje 10% zo zaplatenej sumy (s DPH). Napríklad za 50€ nákup dostanete od nás 5 VK. Pri ďalšom nákupe je hodnota 1 VK = 1 EUR. S VK môžete dokonca zaplatiť celý nákup (neplatí pre dopravné náklady).
Základné informácieOtázky

Popis

Určite ste už počuli o látke bakuchiol, ktorá zažíva v kozmetike BOOM, má podobné účinky ako retinol, len nevysušuje pokožku a nedráždi ju. Bakuchiol sa extrahuje zo semien rastliny Psoralea. My vám efekt bakuchiolu prinášame v čisto prírodnej RAW forme, kde sú zachované aj iné účinné látky.

Narozdiel od retinolu, ktorý sa vyrába zo živočíšnych produktov, bakuchiol predstavuje jeho VEGÁNSKU náhradu, dokonca o málo účinnejšiu.

Babchi alebo Bakuchi olej sa používa v tradičnej čínskej medicíne TCM) a v Ajurvéde tisíce rokov, jeho názov je 'Kustanashini', čo sa dá preložiť ako 'ničiteľ lepry'. Liečili sa ním takmer všetky ťažké kožné problémy. Olej má hustú konzistenciu, tmavú čokoládovú farbu, a jeho vôňa pripomína zmes kakaa, čokolády, sušeného ovocia, marcipánu a koly  budete určite vábení ochutnať. 

DÔLEŽITÉ: Chceme upozorniť na veľký potenciál tohto oleja, preto s ním treba zaobchádzať ako s esenciálnymi olejmi, nemal by sa používať neriedený. Odporúčame držať koncentráciu tohto oleja pod 10%. Môže vyvolať fototoxickú reakciu (vystavením sa UV žiareniu), pokiaľ chcete tento olej použiť na deň, neprekračujte 1% vo výslednej formulácii. Lepšie je však používať ho na noc, kde si môžete dovoliť vyššiu koncentráciu a tým aj lepšie výsledky. 
  

Kedy použiť Babchi olej?

 • Bakuchiol hlavná zložka oleja podporuje tvorbu kolagénu I., III. a IV. typu, čím sa pleť stáva mladšou, vyplňuje vrásky a zlepšuje pružnosť pleti. Je vynikajúcim anti-age agentom. 
 • Je tiež skvelým antioxidačným olejom, pomáha zjednotiť farebný tón pleti, reguluje tvorbu melanínu. 
 • Môže pomôcť pri vitiligu, leukoderme a strate pigmentu olej pôsobí na melanoblasty a Rougetove bunky, kde stimuluje tvorbu pigmentácie smerom od krajov bielych flakov do stredu. 
 • Protizápalové vlastnosti oleja oceníte pri podráždení, začervenaní, svrbení, ekzémoch, lišajoch alebo psoriáze
 • Môže pomôcť pri akné, už pri malej koncentrácii (1%) vykazuje veľmi efektívne účinky. Zmiešajte s esenciálnym olejom so Santalového dreva pre ešte lepšie účinky alebo s iným protizápalovým olejom ako Levanduľa, Šalvia muškátová čiMuškát
 • Využite po opaľovaní alebo spálení slnkom. Spolu s Buriti olejomĽubovníkovým olejom aLevanduľovým EO vytvoria neuveriteľne silnú synergiu. 
 • Stimuluje rast vlasov, eliminuje tvorbu lupín. Pridajte do šampónu alebo si spravte olejový zábal. Využite jeho silu pri alopécii.
 • Môže pomôcť pri dentálnej hygiene  Ajurvéda využíva jeho vlastnosti pri zapálených a krvácavých ďasnách, halitóze a plaku. 
 • Pôsobí ako afrodiziakum  masáž spodnej časti chrbta, brucha alebo aj priamo pohlavných orgánov (pozor na koncentráciu) v kobinácii s EO akoRuža, Santalové drevo, alebo Ylang Ylang povzbudí libido a umocní vzrušenie. 
 • Použite ako podporný olej pri osteoartróze  natierajte postihnuté miesta, olej obsahuje vysoký obsah vápnika
 • Protirakovinové účinky sa ešte len skúmajú, ale už teraz nové štúdie poukazujú na inhibíciu rakovinových buniek pri kožných nádoroch, nádoroch prsníka, pri rakovine pľúc či osteosarkóme. 
 • Vhodný pre všetky typy pleti. 

 
Kvalita našich olejov

RAW olej lisovaný za studena. Naše oleje pochádzajú z BIO poľnohospodárskej produkcie, väčšinou certifikovanej. Odporúčame pre terapeutickú a kozmetickú prax. Prečítajte si viac o nás a našej filozofii

Potrebujete väčší objem? Ponúkame výhodné ceny pri odbere 1 liter a viac, pre masérov, wellness, kozmetické salóny, fyzioterapeutov, výrobcov kozmetiky a pod. Kontaktujte nás.

Babchi alebo tiež Bakuchi olej je prírodná forma a zdroj bakuchiolu. Táto látka podporuje tvorbu kolagénu v pokožke, preto sa hodí najmä na zrelú a unavenú pleť, ale benefitovať môže každý, kto má záujem o to, aby jeho pleť vyzeralo mlado a pestovane.


Hlavné zložky Babchi oleja:

Bakuchiol
Limonene a Linalool
Psoralen
Angelicin
α-elemene
Isopsoralen
Bavachalcone
Bavachin
6-prenylnaringenin,
Corylifol
Isobavachalcone
Corylin
Psoralidin
Corylifolin
Methyl 4-hydroxybenzoate
Bavachromanol
Neobavaisoflavone

Právna doložka: Informácie o zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z odbornej literatúry, alebo na internete z domácich, či zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o pôsobení produtku a jeho liečivých účinkoch. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Akékoľvek použitie produktu na terapeutické účely konzultujte so svojim lekárom.
Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií.
OK