Santalum spicatum | Na sklade

BIO a RAW Santalovníkový olej

Sandalwood seeds oil | Pokožka ako zamat

Doprava zadarmo zásielkovňa od 50 €
Balenie:30 ml|24.20 €
-+
Chcete kúpiť produkt o 35% lacnejšie? Viac informácií
2.42 VK
Za každý nákup získate vernostné kvapky (ďalej ako VK), pričom hodnota 1 VK predstavuje 10% zo zaplatenej sumy (s DPH). Napríklad za 50€ nákup dostanete od nás 5 VK. Pri ďalšom nákupe je hodnota 1 VK = 1 EUR. S VK môžete dokonca zaplatiť celý nákup (neplatí pre dopravné náklady).
Základné informácieOtázky

Popis

Hľadáte výnimočné zvláčnenie pokožky? Máme ho pre vás v podobe oleja zo santalovníkových orieškov  pleť je po ňom hebučká a bábätkovsky jemná. 

Unikátny a vzácny — tak by sme popísali tento olej dvomi slovami. Jeho vzácnosť vyplýva spočíva v tom, že semienka z ktorých sa lisuje olej sú zo Santalovníka, ohrozeného druhu stromu.  Pričom unikátnosť je zasa chemickej povahy  ako jediný olej obsahuje vo vysokom množstve špeciálnu mastnú kyselinu, kyselinu ximenynovú. Ponúkame ho ako jediní na našom trhu.

Ako tento olej vonia? Olej zo semien Santalovníka vonia úžasne, nápadne pripomína esenciálny olej zo santalového dreva s orieškovými tónmi. Jeden z najkrajšie voňajúcich olejov vôbec. Farba je takmer transparentná, s jemným zlatistým odtieňom. 
 

Kedy použiť olej zo Santalovníka?

  • Olej je vhodný na všetky typy pleti, aj pre citlivú, podráždenú, narušenú. 
  • Veľmi rýchlo sa vstrebáva bez pocitu mastnoty  preniká do najspodnejších vrstiev a pokožka po ňom zostáva bábätkovsky jemná, vyhladená a vyživená.
  • Dlhodobo zabraňuje trasdermálne strate vody a robí tak pokožku vláčnu a hebkú. Dodáva veľmi potrebné výživné látky.
  • Antioxidančná aktivita kyseliny ximenynovej prepožičiava oleju účinné anti-aging vlastnosti, napríklad môže redukovať starecké škvrny, či nadmernú pigmentáciu.
  • Zlepšuje mikrocirkuláciu v pokožke, čím privádza viac kyslíka a živín k bunkám.
  • Má protizápalové účinky, hodí sa na ošetrenie podráždenej ale aj aknóznej pleti. Rovnako sa osvedčuje použitie v prípade rôznych zápalov, suchej pokožky, ekzémov a psoriázy.
  • Vlasom dodáva lesk, vitalitu, jemnosť a objem. Pomáha predchádzať vypadávaniu vlasov.
  • Je tiež skúmaný pre svoje protirakovinové účinky.


Kvalita našich olejov

Certifikovaný BIO a RAW olej lisovaný za studena. Naše oleje pochádzajú z BIO poľnohospodárskej produkcie. Odporúčame pre terapeutickú a kozmetickú prax. Prečítajte si viac o nás a našej filozofii.

Santalovníkový olej zo zemien je vzácny hneď dvakrát. Jednak semienka pochádzajú zo vzácnych stromov Santalovníka a ďalšou vzácnosťou je jeho chemické zloženie  jedine on obsahuje ojedinelú mastnú kyselinu ximenynovú v množstve, ktorú v žiadnom inom oleji nenájdete.

Hlavné zložky oleja zo Santalovníkových orieškov: 

2,5-4% kyselina palmitová, 
<1% kyselina palmit-olejová,
<4% kyselina stearová,
45-60% kyselina olejová,
<2% kyselina linolénová,
<4% kyselina alfa-linolénová,
28-37 % kyselina ximenynová (santalbic acid)

Potrebujete väčší objem? Ponúkame výhodné ceny pri odbere 1 liter a viac, pre masérov, wellness, kozmetické salóny, fyzioterapeutov, výrobcov kozmetiky a pod. Kontaktujte nás.

Právna doložka: Informácie o zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z odbornej literatúry, alebo na internete z domácich, či zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o pôsobení produtku a jeho liečivých účinkoch. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Akékoľvek použitie produktu na terapeutické účely konzultujte so svojim lekárom.
Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií.
OK