Vitellaria paradoxa | Na sklade

BIO bambucké maslo nerafinované

Shea butter | BIO maslo

Doprava zadarmo zásielkovňa od 50 €
Balenie:100 ml|9.90 €
-+
Chcete kúpiť produkt o 35% lacnejšie? Viac informácií
0.99 VK
Za každý nákup získate vernostné kvapky (ďalej ako VK), pričom hodnota 1 VK predstavuje 10% zo zaplatenej sumy (s DPH). Napríklad za 50€ nákup dostanete od nás 5 VK. Pri ďalšom nákupe je hodnota 1 VK = 1 EUR. S VK môžete dokonca zaplatiť celý nákup (neplatí pre dopravné náklady).
Základné informácieOtázky

Popis

Naše nerafinované bambucké maslo pochádza z Ghany, konkrétne zo stromu Vitellaria paradoxa alebo inak Butyrospermum parkii (starší názov). Surovina je známa a produkovaná už storočia, používa sa na výživu pokožky, chráni pred vysušením, upokojuje, je protizápalové a dokonca neupcháva ani póry. Ponúka však oveľa širšie využitie.
 

Na čo je dobré bambucké maslo?

  • Zvláčňuje a vyživuje pokožku 
  • Zabraňuje vysúšaniu  hodí sa to pri ekzémoch, psoiáze, pri vetrom ošlahanej pokožke, popraskaných perách. Použite ho ako ochranu pred nepriaznivým počasím.
  • Je silno protizápalové  Redukuje začarvenie a rôzne dermatitídy. Dokonca sa ukázalo, že vďaka esterom kyseliny škoricovej má protirakoviné účinky.
  • Pôsobí proti artritíde  dlhodobé používanie preukázalo zmenšenie bolesti kĺbov a zlepšenie pohyblivosti.
  • Prirodzený obsah antioxidantov pôsobí proti starnutiu pokožky spôsobeného UV žiarením   hodí sa skvelo po opaľovaní ideálne v kombinácii s rakytníkovým olejom alevanduľovým esenciálnym olejom
  • Dlhodobým natieraním môže pomocť pri striách a jazvách, pre lepší efekt skombinujte so šípkovým olejom a napríklad slamienkovým esenciálnym olejom.
  • Vďaka svojim vlastnostiam perfektný prírodný prostriedok na detský zadoček, či pri problémoch spojeným s nosením plienok.
  • Pôsobí proti lupinám, zlepšuje ochrannú funkciu pokožky hlavy a vyživuje vlasy zvlášť tie suché, lámavé, bez života.
  • Tiež sa dá dobre využiť v prípade nádchy a upchatého nosa   namastite maslom vnútorné strany nozdier či roztopte trošku masla v dlani a vdýchnite hlboko do nosa. Budete prekvapení rýchlym a dlhotrvajúcim účinkom. 

Kvalita našich olejov a masiel

Certifikované BIO a RAW maslo. Naše oleje a maslá pochádzajú z BIO poľnohospodárskej produkcie. Odporúčame pre terapeutickú a kozmetickú prax. Prečítajte si viac o nás a našej filozofii.


Nerafinové bambucké maslo má veľa priaznivých benefitov. Používa sa hlavne v prípadoch veľmi suchej pokožky, pomáha liečiť ekzémy či dokonca artritídu. 

 

Hlavné zložky bambuckého masla: 
2-9% kyselina palmitová
36-47% kyseline stearová
40-50% kyselina olejová
3-10% kyseline linolová
1-3%  kyselina arachidová

Ďalšie látky
: vitamíny A, E, estery kyseliny škoricovej, antioxidanty, silné protizápalové látky Lupeol Acetate a Amyrin Cinnamate a iné triterpény a fytosteroly

Potrebujete väčší objem? Ponúkame výhodné ceny pri odbere 1 liter a viac, pre masérov, wellness, kozmetické salóny, fyzioterapeutov, výrobocv kozmetiky a pod. Kontaktujte nás.
Právna doložka: Informácie o zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z odbornej literatúry, alebo na internete z domácich, či zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o pôsobení produtku a jeho liečivých účinkoch. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Akékoľvek použitie produktu na terapeutické účely konzultujte so svojim lekárom.
Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií.
OK