Cocos nucifera | Na sklade

Frakcionovaný kokosový olej

Fractionated coconut oil | MCT olej potravinársky

Doprava zadarmo zásielkovňa od 50 €
Balenie:100 ml|13.10 €
-+
Chcete kúpiť produkt o 35% lacnejšie? Viac informácií
1.31 VK
Za každý nákup získate vernostné kvapky (ďalej ako VK), pričom hodnota 1 VK predstavuje 10% zo zaplatenej sumy (s DPH). Napríklad za 50€ nákup dostanete od nás 5 VK. Pri ďalšom nákupe je hodnota 1 VK = 1 EUR. S VK môžete dokonca zaplatiť celý nákup (neplatí pre dopravné náklady).
Základné informácieDoplňujúce informácieOtázky

Popis

Známy je tiež pod skratkou MCT olej. Vzniká frakcionáciou kokosového oleja, pričom sa oddelia najmä 2 mastné kyseliny a to kaprylová a dekánová, ktoré majú kratší reťazec a sú lepšie vstrebateľné. 

Kedy frakcionovaný olej použiť?

  • je vhodný pre všetky typy pleti
  • neupcháva póry, nezanenecháva mastný film, skôr naopak, máte po ňom 'suchý' pocit
  • vysoko stabilný voči oxidácii a žltnutiu, veľmi vysoká životnosť oleja
  • je bez zápachu, ideálny ako nosný olej pre vlastné olejové parfumy, či funkčné zmesy s esenciálnymi olejmi a inú vlastnoručne vyrobenú kozmetiku. Môžete na to použiť sklenené fľaše z našej ponuky.

Potrebujete väčší objem? Ponúkame výhodné ceny pri odbere 1 liter a viac, pre masérov, wellness, fyzioterapeutov a pod. Kontaktujte nás.

Kvalita našich olejov

Certifikovaný olej potravinárskej kvality. Naše oleje pochádzajú z BIO poľnohospodárskej produkcie. Odporúčame pre terapeutickú prax. Prečítajte si viac o nás a našej filozofii.

Narozdiel do toho panenského kokosového oleja ostane vždy tekutý. Je veľmi stabilný a vydrží skutočne dlho.

Vedeli ste, že ... frakcionovaný kokosový olej nemôže mať status BIO? Keďže je procesne upravený teplom, resp. sa jedná len o frakciu o dvoch mastných kyselinách nemôže získať status BIO. Na trhu sa vyskytuje štandardne v dvoch kvalitách, jedna je kozmetická a druhá potravinárska. 

Právna doložka: Informácie o zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z odbornej literatúry, alebo na internete z domácich, či zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o pôsobení produtku a jeho liečivých účinkoch. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Akékoľvek použitie produktu na terapeutické účely konzultujte so svojim lekárom.
Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií.
OK