Prunus armeniaca | Na sklade

Marhuľový olej BIO

Apricot oil | BIO / RAW olej

Doprava zadarmo zásielkovňa od 50 €
Balenie:100 ml|13.10 €
-+
Chcete kúpiť produkt o 35% lacnejšie? Viac informácií
1.31 VK
Za každý nákup získate vernostné kvapky (ďalej ako VK), pričom hodnota 1 VK predstavuje 10% zo zaplatenej sumy (s DPH). Napríklad za 50€ nákup dostanete od nás 5 VK. Pri ďalšom nákupe je hodnota 1 VK = 1 EUR. S VK môžete dokonca zaplatiť celý nákup (neplatí pre dopravné náklady).
Základné informácieDoplňujúce informácieOtázky

Popis

Používa sa v kozmetike na všetky typy pleti od tej extrémne citlivej, cez detskú až po starnúcu. Výrazne napomáha hydratácii pleti, je vhodný aj ako maska alebo zábal na vlasy. Nezanecháva mastný film a neupcháva póry. Vhodný je aj pre bábätká. 

Prečo marhuľový olej používať?

  • Skvelo hydratuje pokožku
  • Prospieva a vyživuje poškodenú, vysušenú a pokožku náchylnú na ekzém. Taktiež vhodný pri psoriáze, redukuje začervenanie a svrbenie. 
  • Používa sa aj ako anti-reumatikum (ideálne v kombinácii s tamanu olejom)
  • Môže pomôcť pri hyperpigmentácii. 
  • Regeneruje pokožku pri popáleninách
  • Vysoký obsah vitamínu B 17 mu prepožičiava protirakovinové účinky
  • Deti zbožňujú jeho marcipánovú vôňu, ideálny po každom kúpeli namiesto telového mlieka plného chemikálií.

Apricot Kernel Oil, Organic - PureNature NZ

Potrebujete väčší objem? Ponúkame výhodné ceny pri odbere 1 liter a viac, pre masérov, wellness, fyzioterapeutov a pod. Kontaktujte nás.

Kvalita našich olejov

Certifikovaný BIO olej potravinárskej kvality. Naše oleje pochádzajú z BIO poľnohospodárskej produkcie. Odporúčame pre terapeutickú prax. Prečítajte si viac o nás a našej filozofii.

Ľahkú marcipánovú vôňu tohto oleja si zamilujete. Je vhodný aj na tú najcitlivejšiu pokožku detí.

TIP na každodennú starostlivosť
  • Vždy po kúpeli, či sprche ešte pred utretím, si vmasírujte marhuľový olej do pokožky, aplikujte kľudne na celé telo. Olej mierne na pokožke emulguje s vodou a lepšie sa vpíja  behom pár minút. Po tomto rituále iba jemným prikladaním uteráka vysušte prebytočný olej z pokožky. Už viac nebudete potrebovať krém po kúpaní. 

 

Hlavné zložky marhuľového oleja: 
58-74%  kyselina olejová
20-34%  kyselina linolová
3-8%  kyselina palmitová
<2%  kyselina alfa-linolénová
<2%  kyselina palmitolejová
Okrem toho obsahuje aj minerály draslík, vápnik, horčík), zinok, meď, fosfor a železo. Vitamíny A, K a E. Ďalej polyfenolové a fytosterolové zlúčeniny. 

Právna doložka: Informácie o zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z odbornej literatúry, alebo na internete z domácich, či zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o pôsobení produtku a jeho liečivých účinkoch. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Akékoľvek použitie produktu na terapeutické účely konzultujte so svojim lekárom.
Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií.
OK