• Dobré rady nad zlato

Na čo sa u nás môžete tešiť v budúcnosti + odpovede na vaše podnety z dotazníka

Marián Hrčka
Founder of FUMEE

V júli sme vás oslovili s krátkym dotazníkom, ktorým sme vám dali možnosť kreatívne sa zapojiť do procesov a usmerniť nás v tom, aké produkty by ste si radi našli v našom e-shope. Sme veľmi radi, že mnohí si našli čas a vyplnili naše otázky a dali nám tak mnoho námetov na premýšľanie a tiež tak ovplyvnili smerovanie našeho vývoja. Pretože my chceme slúžiť vám a nie naopak, chceme vám priniesť to, čo skutočne potrebujete a oceníte.

Týmto krátkym článkom by sme chceli zareagovať na podnety, ktoré sa opakovali najčastejšie, vystetliť prečo také alebo onaké výrobky robiť budeme alebo nebudeme, a občas sa objavili aj nepriamo položené otázky, na ktoré chceme zareagovať. 

Vzdelávanie

Jedným z najčastejších podnetov, ktoré sme dostali bola otázka vzdelávania. Až 90% z vás uviedlo, že by ste ocenili vzdelávanie formou podcastu, videí, receptov, prednášok a workshopov. Toto nás asi potešilo najviac, sme neuveriteľne radi, že máte záujem o takýto obsah. Zatiaľ sa vám informácie snažíme sprostredkovať aspoň v našom blogu, receptoch, produktoch a herbári, ale vieme, že poniektorí radšej videá a iní zasa podcasty.

Vieme, že v SK alebo CZ jazyku chýbajú kvalitné informácie o aromaterapii, i keď v knižnej podobe sa dajú nájsť. V angličtine je toho samozrejme oveľa viac a aj oveľa kvalitnejší vedecký obsah. Snažíme sa literatúru a zdroje neustále sledovať, čo nové prinášajú a s istotou vám vieme povedať, že v našom herbáre alebo v článkoch nájdete len kvalitné preklady bez dezinterpretácií ako je tomu inde. Iste, aj my sme len ľudia a môžeme spraviť chybu alebo niečo pochopiť inak, ale iné weby sa častokrát odkazujú na štúdie, ktoré neskúmali esenciálny olej, ale nejakú inú formu extrahovanej rastliny (aj anglické weby sú plné takýchto chýb).

Veríme však, že v budúcnosti vám budeme vedieť priniesť aj iné formáty ako len články. Minimálne podcasty by sa stať realitou mohli už onedlho. Videá sú trošku náročnejšie na čas aj produkciu (a teda aj na peniaze) chceli by sme robiť aj tie, no to má ešte čas. 

Zazneli požiadavky aj na edukačné tlačové materiály. Tomu sa snažíme trošku vyhnúť. Jednak máme krásne pripravené brožúrky o Aromaterapii a Hydroláterapii, ktoré posielame ku každej objednávke zadarmo, kde má každý olej alebo hydrolát svoj medailónik s účinkami a všetko je to v krásnom 'kabelkovom' vydaní formátu A6. A dajú sa dokonca aj stiahnuť:

Na strane druhej tlač považujeme za menej EKO-logickú alternatívu k online. Aj my máme radi knihy a papier, ale tlačiť produktové katalógy, to nejako s nami nerezonuje, aj sme od toho upustili. Naša ponuka sa nedá opísať ani ako ustálená, stále pridávame nové veci ergo by sme museli tlačiť nové verzie príliš často a v malých nákladoch sú takéto katalógy extrémne drahé. Ak sa nám ponukia viac zastabilizuje, možno budeme uvažovať aj nad tlačenou formou. Partnerský program a zľavy

Trošku sme zostali zaskočení výsledkom o poznatkoch našeho partnerského a zákazníckeho programu, kde až 52% z vás uviedlo, že partnerský program nepozná a dokonca až 82% uviedlo, že nevie o možnosti mať takto zľavu 35% na naše produkty. Všetko o našom partnerskom programe nájdete na tomto odkaze

Prišlo aj pár výčitiek, že 150€ je príliš veľa na prvú objednávku. Myslíme si však, že je to fér cena ako pre vás, tak pre nás, najmä v porovnaní s konkurenciou. Ak neviete dosiahnuť túto sumu, skúste sa s niekým spojiť, s kamarátkou alebo sesedou alebo s niekým z rodiny. Určite sa vám to podarí a ušetríte tak viacerí. 
 

Zmesy esenciálnych olejov

Opäť jedna veľmi častá požiadavka z vašich podnetov a tu máme dobrú správu, už na tom pracujeme. Niektoré zmesy uzrú svetlo sveta možno už túto jeseň, ale radšej nič nesľubujeme. Zatiaľ si môžete vyskúšať aspoň našu kolekciu BIO osviežovačov vzduchu a textílií.

Dôležitá informácia, pokiaľ potrebujete alebo by ste chceli zmes olejov na mieru, prípadne na určitý zdravotný problém môžete nás jednoducho kontaktovať na poradna@myfumee.com a my vám takú zmes vieme po konzultácii pripraviť. Neváhajte nás kontaktovať.  

Pokiaľ by ste chceli zmes esenciálnych olejov na mieru,  alebo na konkrétny problém, môžete nám napísať na poradna@myfumee.com a my vám ju vyrobíme.

Prírodná kozmetika

Skutočne často sa opakovala požiadavka aj na prírodnú kozmetiku  opäť máme pre vás dobrú správu  aj na tom pracujeme. Chce to však čas, pretože všetky formulácie musíme najprv otestovať na nás a našich rodinných príslušníkoch (nebojte sa, nič im nehrozí) a až potom ich budeme môcť ponúknuť aj vám. Chystáme veľmi unikátne produkty, ktoré budú komplet bez konzervantov, chemikálií a v BIO kvalite dokonca netoxické pre životné prostredie. 

Šampóny, mydlá a krémy

Aj takéto požiadavky zneli vo vašich odpovediach, žiaľ tento sortiment nebudeme vyrábať, pretože trh je pomerne dobre zastúpený takýmito produktami. Pokiaľ hľadáte šampóny a sprchové gély, odporúčame vám dánsku značku URTEKRAM  siahnite po tom neparfumovanom a pridajte esenciálny olej podľa vašeho výberu a máte tak 'vlastný' šampón. Prírodných mydiel je takmer nekonečno na internete, stačí si len vybrať. Krémy žiaľ tiež vyrábať nebudeme, prečo je tomu tak, sme vysvetľovali v článku: Prečo používať oleje namiesto krému.

Holenie

Na holenie nepotrebujete žiadnu penu, alebo gél. V zásade sa jedná o ten instý tenzid ako je v sprchovom gély, či šampóne. Skúste nabudúce použiť sprchový gel tak, že BEZ VODY na suchú pokožku naneste požadované množstvo a rozotrite  napríklad podpazušie. Uvidíte, že to s ním pôjde ľahko. Takto ste sa práve zbavili jedného nepotrebného výrobku

Môže sa vám zdať, že to ide ťažšie, alebo že chĺpky kladú väčší odpor. Sprchový gel neobsahuje zmäkčovadlá a exfolianty, ktoré majú za úlohu narušiť štruktúru ochlpenia a teda jeho tvrdosť. Ale je to len sila zvyku. Naopak benefitom je oveľa menšie podráždenie bez týchto látok. 

Intímna hygiena

Prípravky na intímnu hygienu .. Ufff. Asi by to chcelo článok samostatne sa venujúci tejto téme, snáď sa na to pozrieme niekedy v budúcnosti. Len v krátkosti  NORMÁLNE je, takýto prípravok nepoužívať. Používaním týchto prípravkoch neriešite problém, ale jeho symptómy. To z vás robí 'zajatca' kozmetického výrobku. Vieme, že svrbenie a pálenie v týchto miestach sú takým malým osobným peklom ale pravda je taká, že vy musíte odhaliť príčinu toho, prečo je váš mikrobióm, či pH vo vagíne v takej disbalancii, že trpíte infekciami a nie len neustále odstraňovať symptómy.

Musíte sa pozrieť na svoj jedálniček, stravovacie návyky, kozmetiku, ktorú používate, aké nosíte oblečenie, koľko cvičíte, či necvičíte, aký máte sexuálny život, ale aj na to, aké emócie a myšlienky nosíte v sebe. Skúšali ste niekedy odsledovať, či sa vám pred prepuknutím týchto problémov v živote neopakuje nejaká situácia, alebo emócia?

Okrem toho, máme pre vás lepšie riešenie ako intímne gély   sú to hydroláty. Prečo?Majú skutočne nízke pH, okolo 3-4 pH, čo sa najviac blíži ku kyslému pH vo vagíne (tá má za normálnych okolností 3,8  4,5). Vedia poskytnúť veľmi silné,  zato veľmi pre telo jemné antifungálne vlastnosti.

Najlepšími na kvasinkové infekcie sú Saturejka, Tymián thymol, linalool a thujanol, Šalvia lekárska, Tea tree, Muškát, Vavrín pravý, Ruža, Majorán, Citrónová tráva, Palmarosa, Bergamot, Borovica, Ylang ylang a i. Môžete nimi robiť ako výplach, tak umývanie vonkajšieho ohanbia. Výplach môžete použiť niekoľko krát denne, hydrolát zrieďte vodou v pomere 1:3 alebo 1:4. Môžete aplikovať aj ako sedací kúpeľ.  Hydrolát vám môže pomôcť zbaviť sa symptómov, ale odhaliť príčinu, prečo máte tento problém, musíte vy. 


Ústna hygiena

Naša obľúbená téma. Aj tu máme dobré správy, už máme pre vás prichystaný prášok na zuby, ktorý dlhodobo testujeme a veľmi dobre funguje. Pripravujeme aj zubný olej. Chcete 100% prírodnú ústnu vodu? Siahnite po BIO kvetových vodách alebo hydrolátoch. Okrem antibakteriálnych účinkov ponúkajú aj napríklad upokojivé a hojivé účinky na ďasná, sú protizápalové a dokonca vedia pomäcť aj s aftami. Dokonca ich môžu aj detičky oproti tým chemickým z drogérie. 

Najlepšie na ústnu hygienu sú:

  • Verbena (OK pre deti)
  • Mäta pieporná (OK pre deti zriedený) 
  • Mäta klasnatá (OK pre deti)
  • Rumanček kamilkový (OK pre deti)
  • Šalvia lekárska  silne protizápalový hydrolát (OK pre deti zriedený) 
  • Tymián (všetky chemotypy thymol, linalool aj thujanol)  thymol štípe (OK pre deti linalool a thujanol) 
  • Škorica  jemne štiplavá (OK pre deti zriedený) 
  • Saturejka  afty, ťažké zápaly ďasien  štipľavá chuť (OK pre deti zriedený) 
  • Hamamel, Cist a Zelený čaj  protizápalové a zastavujú krvácanie (OK pre deti zriedený) 

Pokojne si ich môžete zmiešať aj 2-3 druhy pre synergický účinok. Nepite ich však priamo z fľaše, naše hydroláty nemajú konzervanty a môžu sa takto pokaziť. Vždy si odlejte do pohára alebo dajte na polievkovú lyčicu. 

Ešte raz vám všetkým ďakujeme, že ste sa nám poslali vaše podnety a tým nám pomohli určiť smer. Pripravíme pre vás produkty aj aktivity, ktoré určite oceníte a budeme neustále zlepšovať i to, čo už robíme. A nezabudnite, pokiaľ niečo nenájdete na našom webe, máte otázky alebo postrehy, potrebujete radu o používaní, sme tu pre vás na aloha@myfumee.com alebo poradna@myfumee.com. 

Instagram @myfumee

Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií.
OK