Vyrobené s láskou a poznaním

Spoznajte filozofiu FUMEE

Všetky produkty prioritne vznikli pre nás, pre naše potreby a rodiny, my sami ich používame dennodenne. Sme príliš nároční na kvalitu a chápeme potreby ako profesionálov, tak nadšencov aromaterapie.
Čítať viac

4 piliere kvality

Všetky ingrediencie, či produkty samotné, pochádzajú striktne z ekologických
poľnohospodárstiev
a musia byť oficiálne certifikované nezávislými autoritami.
Štandardom našich terapeuticých produktov je:
1.

Plynová chromatografia &
hmotnostná spektrometria

Anglicky GC/MS analýza sa používa na chemický profil a prípadné odhalenie nežiadúcich látok v esenciálnych olejoch. Každý náš olej má takúto analýzu a vždy ju nájdete v detaile produktu.
2.

BIO / ORGANIC
Certifikácia

Naše produkty musia pochádzať z BIO poľnohospodárskej produkcie s oficiálnym certifikátom EU, alebo príslušnej autority. Výnimku tvorí len zber v divokej prírode.
3.

Zodpovedne a udržateľne
získaný materiál

Nákupom produktov z eko-poľnohospodárstva, podporujeme zodpovedné a udržateľné pestovanie bez chemických postrekov, hnojív, fertilizátorov a iných nebezpečných chemikálií.
4.

Aromaterapeutická a
fytoterapeutická účinnosť

Produkty z BIO poľnospodárstva majú vyšší terapeutický potenciál. Už vôňa vám vie napovedať veľa o kvalite, je úplne iná ako vôňa bežných produktov.

Naše certifikáty

OFICIÁLNE BIO certifikáty

INÉ certifikáty a označenia

Ako sa líši BIO produkt od toho štandardného?

V prvom rade ide o spôsob pestovania. Pri BIO produktoch sa nesmú používať syntetické hnojivá, pesticídy, herbicídy, fungicídy a nesmú pochádzať z geneticky modifikovaných organizmov. Takýto spôsob pestovania je teda oveľa šetrnejší k životnému prostrediu. Produkt musí ďalej prejsť chemickou analýzou, či neobsahuje niečo, čo by v ňom byť nemalo. Chemická analýza okrem toho ukáže aj terapeutický potenciál produktu. Aký to má význam?
Predstavte si napríklad pomarančový esenciálny olej, ktorý sa lisuje z dužiny. Tá je postreková rôznymi chemikáliami niekoľkokrát až do zberu. Lisovaním teda získame okrem oleja aj všetko, alebo časť z toho, čo sme na neho nastriekali. Otázka znie: Chceli by ste takýto olej inhalovať? Alebo si ho natrieť na svoju pokožku, či pokožku svojich detí?

Prečo produkt
stojí “toľko”?

1. najčastejšia otázka:
Ako je možné, že váš produkt je tak kvalitný a pritom stojí tak málo?

Odpoveď je príliš komplexná, zhrnuli by sme to takto. Nie sme MLM spoločnosť a preto nepotrebujeme vyplácať provízie z jedného produktu niekoľkým osobám. Z tohto dôvodu vieme dodávať produkt vo vyššej kvalite ako konkurencia, ale za nižšiu cenu.
2. najčastejšia otázka:
Prečo je váš produkt taký drahý?

Naše produkty pochádzajú z BIO produkcie, kde je výnos materiálu nižší, za to oveľa kvalitnejší. Tak isto, producent musí licenciu BIO pôdy obnovovať za určité poplatky, ktoré sa odrážajú na cene produktu. Áno, v porovnaní s olejčekmi za 3-4 € alebo za menej sme drahší, ale presne vieme, čo je v tých našich

Spolupracujeme s najlepšími destilérmi z celého sveta

Nezaujíma nás výnos z hektára, pre nás je podstatná kvalita produktu, jeho terapeutická hodnota a čistota, udržateľnosť produkcie ale aj etické hodnoty pestovateľov. Preto nakupujeme skôr od malých lokálnych destilérov, ktorí si vážia svoju prácu, ľudí, pôdu a prírodu a vedia, že finálny produkt nie je len o výnose, ale o celom procese, ktorým si musí surovina prejsť.
Radi by sme podporili aj lokálnych destilérov terapeutických produktov u nás, na Slovensku aj v Českej republike. Ozvite sa nám, sme otvorení novým možnostiam a spolupráci.
Česká republikaSlovenská republika

Sme česko / slovenská firma

A sme na to hrdí. Všetko potrebné sa snažíme nakúpiť na domácom trhu, od obalu až po služby distribúcie, a tak podporiť domácu ekonomiku a pracovné miesta. Zisky našej firmy neodchádzajú preč za oceán. Snažíme sa podporovať lokálne prospešné projekty, hlavne tie EKO zamerané. Kto si vymyslel FUMEE?
Filozofia ZERO WASTE nám nie je cudzia. Naše fľaše sú vratné, môžete nám ich poslať späť, my ich použijeme znova a vy získate zľavu na ďalší nákup. Prípadne im nájdite využitie vy sami, pri pokusoch s vlastnou kozmetikou, miešaním hydrosólov a esenciálynch olejov.

EKO zodpovednosť je samozrejmosť

Sme toho názoru, že každý jednotlivec (aj firma) by mali prispievať k tomu, aby znížil svoju CO2 stopu. My sa o to snažíme, kde sa len dá. Optimalizujeme procesy aj logistiku (pokiaľ je to možné, využímave CO2-kompenzačnú dopravu), využívame obalové materiály znova, netlačíme zbytočne, recyklujeme a znovupoužívame obaly, a to je len špička ľadovca. Aj tu sa držíme určitých zásad.
Zásielka pre vás je EKO
Kartónová krabica

Kartónová krabica

(recyklovateľná)
Kartónová striž

Kartónová striž

(recyklovateľná)
Papierová lepiaca páska

Papierová lepiaca páska

(recyklovateľná)
Baliaci papier

Baliaci papier

(recyklovateľná)

Nakúpte lacnejšie

Pomôžte nám šíriť osvetu a kvalitné produkty. Ponúkame výhodné podmienky pre predajne, masérov, e-shopy aj jednotlivcov.
Viac informácií

Prinášame vzdelávanie pre všetkých a zadarmo

Všetky informácie v našich kurzoch pochádzajú z renomovaných kníh, od renomovaných terapeutov, z vedeckých a medicínskych časopisov a pomáhajú nám ich písať profesionáli.
Viac informácií
Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby. Viac informácií.
OK